Prilákanie vtákov do záhrady
Pre tých čo už majú ochranu úrody poriešenú je tu pár tipov ako vtáky do záhrady prilákať a svoju záhradu ďalej oživiť.
Pre tých čo už majú ochranu úrody poriešenú je tu pár tipov ako vtáky do záhrady prilákať a svoju záhradu ďalej oživiť.
Patria vtáci do záhrady? A aká je v skutočnosti rola vtáctva v procese pestovania kultúrnych plodín?
Ako ochrániť úrodu zeleniny či ovocia pred škorcami alebo vrabcami ktoré do záhrady prilietavajú aj so všetkými svojimi súkmeňovcami.
Koncom 50-tych rokov sa v Číne spustila veľká kampaň zameraná proti štyrom druhom škodcov. Jedným z nich boli vrabce. A nedopadlo to vôbec dobre.
Jedným zo spôsobov ako premnoženiu hlodavcov v záhradách, poliach a sadoch zabrániť je prilákať sem operené dravce. Najjednoduchšie to ide pomocou bidiel.
Vlhké záhrady stačí polievať len zriedka, avšak sú rajom pre slizniaky. Uľahčenie práce a ušetrenie času polievaním proste majú svoju daň.
Vošky patria medzi škodce ktorých eliminácia je veľmi jednoduchá aj bez použitia akéhokoľvek postreku. Napadnutej rastliny sa pritom netreba ani dotknúť.
Dnes už pestovanie ovocia nie je to čo bývalo. Problém nastal, a postupne sa zhoršuje, s opeľovaním. Ako sa vieme s úbytkom opeľovačov vysporiadať?
Zima nie je k živočíchom vľúdna. Veľká časť z nich zimu neprežije. To má negatívny vplyv na záhradný ekosystém. Počas zimného obdobia im ale vieme pomôcť.
Ak je zima tuhá a uhynie veľké množstvo vtákov, na jar možno očakávať inváziu škodcov ktorými sa živia. Aby sme tomu predišli, vieme vtáctvu pomôcť.
Opeľovanie ovocných sadov sa stáva čím ďalej väčším problémom. Existuje spôsob ako opelenie stromov zvýšiť. Budeme k tomu potrebovať pomoc od myší.
Veľa záhrad je ohradených betónovými múrmi ktoré sú neprekonateľnou bariérou pre mnoho užitočných tvorov. Prechod cez ne im umožnia malé záhradné ekodukty.