Peter Žilka

Permakultúrny dizajnér, Arborista

Peter Žilka

Svoju firmu som založil v roku 2010. Začínal som ako fotograf, grafik, lektor počítačových a fotografických kurzov. Postupne som sa dostal k webdizajnu a programovaniu webstránok. Ako front-end developer som dosiahol, ba dokonca prekonal svoje ambície. Bolo načase posunúť sa niekam ďalej. Ideálne do oblasti v rámci ktorej mám možnosť zanechať po sebe svet v lepšom stave než v akom bol zanechaný nám. Tak som objavil permakultúru.

Permakultúra

Všetko sa dá spraviť lepšie

Permakultúra je interdisciplinárna aplikovaná veda v rámci ktorej sa vie človek realizovať na mnohých frontoch. Všetko sa dá totiž spraviť lepšie, ekologickejšie a etickejšie vo vzťahu k prírode aj k ľuďom. Pre kutila ktorý mal odjakživa blízko k prírode môže byť stavba permakultúrnych záhrad skvelým koníčkom aj zamestnaním. Rozhodol som sa pre to druhé.

Záhradničenie

V spojení s prírodou

Vyrastal som na usadlosti v objatí lesov, lúk, polí a ovocných sadov, s množstvom domácich aj divých zvierat. V prírode ani na gazdovstve sa len tak nestratím.

Arboristika

Slovenský certifikovaný arborista

Dlhoročnú prax a široké znalosti z oblasti starostlivosti o dreviny mám doložené aj úspešným zložením certifikačných skúšok. Som držiteľom certifikátu SCA-PP a členom ISA Slovensko.

Stavbárčenie

a práca s drevom

Pri betónovaní som prvýkrát “pomáhal” skôr než som sa naučil čítať a písať. Zakrátko nato som už majstroval police na mieru svojim izbovým rastlinám a prespával v bezpečí vlastnoručne postavených prístreškov. Záľuba v stavaní a práci s drevom mi zostala, akurát som sa posunul na vyšší level čo sa týka náradia aj samotných projektov ktoré už častokrát vyžadujú stavebné povolenie.